Májové oslavy 2019

Májové oslavy 2019

V sobotu 4.5.2019 jste se mohli dozvědět, jak to skutečně bylo s dobýváním Měsíce. Křenovické sdružení Májovci si připravilo vystoupení plné zábavy, tance, hádanek, akčních scének s kosmickými i živými rekvizitami. První na měsíci nestanuli Američané, ale Křenováci, kteří již o několik let před Američany přistáli na odvrácené straně Měsíce. Křenováci  se nejprve připravovali na vesmírný let na základně KŘASA (NASA), aby odletěli svojí raketou VOŠTOK (VOSTOK) z mysu KŘENEVERAL (Canaveral). Křenováci zde založili  kosmickou stanici, vysadili švestkový sad a začali pálit slivovici. Když později přiletěli na Měsíc Američané, tak již zde nalezli usazené Křenováky. Spolu s nimi na Měsíci žil i oslík Lajka.

Celé odpoledne vtipně uváděl Baron Prášil (Radek Brousil) a vesmírný potulný měsíčňan (Luděk Prokop). Již 13-tý ročník Májových slavností připravilo sdružení Májovci Křenovice, kdy se režie ujal Jan Synek, taneční choreografii připravila Pavla Jansová a hudební režii  Radek Brousil.

Na závěr bylo pro diváky připraveno několik soutěžních hádanek. Hlavní cenu,  vyhlídkový let letadlem, získala návštěvnice z Borovan. Na letošních Májových oslavách se podílelo asi 70 účinkujících a i přes nepřízeň počasí  se přišlo podívat okolo 200 lidí. Poté se všichni bavili a tančili ještě do pozdních večerních hodin při hudbě skupiny Hastrmani. Foto: Jan Kuneš

 

Více fotografií naleznete zde: https://krenovice-pisek.rajce.idnes.cz/